Alan Tarama

Gerçek Alan Tarama. ALAN TARAMA Fiyatları. En Pahalı ALAN TARAMA CİHAZI. FREKANSLI Alan Tarama. Uydudan Alan Tarama Programı. Alan Tarama Fiyatları. Alan Tarama Çubukları. 2.El Alan Tarama Cihazları.

Alan Tarama Cihazları

Alan Tarama Cihazları toprak altında kalan nesnelerin bulunmasında kullanılan yüksek teknolojili cihazlardır. Maden ve su yataklarının metrelerce öteden kolaylıkla tespit edilebilmesini sağlar. Ürün modellerine göre kullanım alanları oldukça geniştir. Genellikle geniş alanlarda yapılan define aramalarında altın, gümüş ya da diğer değerli metallerin yönünü tespit etmek amacıyla kullanılır. Antenleri aracılığıyla kişiye hedefin yönünü bildirir. Bulduğunda verdiği sinyaller sayesinde geniş bir alanda arama yapıyor olsanız da hedefinizi kolayca bulursunuz. Alan tarama cihazı antenleri yalnızca yön belirlemede değil, derinlik ölçümünde de kullanılmaktadır. Böylelikle hedefinizin nerede ve kaç metre derinlikte olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Alan Tarama Cihazlarının Özellikleri

Alan tarama elektromanyetik algılama yapan bir sistemle çalışır. Toprağın altında bulunan nesnelerin, oldukları yerde bulunma süreleri arttıkça çevreye yaydıkları frekans da aynı oranda artmaktadır. Frekansları güçlenen bu değerli nesneleri bulmak amacıyla alan tarama cihazları veyaalan tarama çubukları kullanılır. Geniş bir alanda yapılan arama faaliyetlerinde maden yataklarının, değerli taşların, su ya da boşlukların yerlerinin tespit edilmesi amacıyla kullanılır. Metrelerce derinlikte uzun süre toprak altında kalan madenlerin yerlerini gelişmiş antenleri sayesinde belirler.

Doğada bulunan madenlerin asıl kimliği; çevreye yaydıkları frekanslar ve manyetik alandır. Alan tarama cihazının esas özelliği ise elektromanyetik algılama yapan geliştirilmiş alan tarama çubuğu (antenler) sayesinde bu frekansların yönünü ve derinliğini tespit edebilmesidir. Toprak altında kalmış altın, bakır, gümüş, bronz ya da değerli taşların, mahzen ve tünel gibi boşlukların yeraltında yaydığı bir frekans vardır. Bu sebeple alan tarama cihazları bu frekansların yönünü kolaylıkla tespit edebilmeniz sağlar.

Alan Tarama Cihazlarının Kullanım Alanları

Define aranan bölgelerde çoğu zaman ip uçları ile karşılaşmak mümkün olmamaktadır. Eski yapıların altında bulunan, dağların, vadilerin derinliklerinde bulunan, mezarlıklarda gömülü olarak bulunan define örnekleri çok fazladır. Bu gibi durumlarda kullanılan en etkili yöntemlerden biri çubuklarla yapılan aramadır. Alan tarama anteni yönlendirmesi sayesinde işaret edilen bölgeye doğru gidildiğinde hedef kolaylıkla bulunabilmektedir.

Alan tarama cihazlarının kullanım alanları ise oldukça geniştir. Yer altının derinliklerinde geçmişten bu yana saklı kalmış; gümüş, bakır, altın, sikke, bronz, para ya da değerli eşya bulunması. Yüksek kalitede çubukları sayesinde define aramacılığında etkili olarak kullanılır.

Alan Tarama Cihaz Modelleri

Kullanım alanınıza göre en iyi alan tarama cihazı modelleri sitemizde mevcuttur. Bunlar;

 • Britbe Detectors
 • Treasure Finding Rods Company
 • Conrad
 • Ger Detect
 • Mega Detection
 • Ajax
 • Biotara
 • BR Dedektör
 • Gold Dedectors
 • OKM
 • MWF gibi dünyaca ünlü pek çok markanın alan tarama cihazı modelleri için turkdedektor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

36 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara: +905324667102