Altın Dedektörü

Sektörden sektöre kullanım şekilleri değişiklik gösteren define dedektörü modellerinin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dedektörleri kullanım alanlarına göre; define, altın, güvenlik, endüstriyel, teknik, askeri ve balistik şeklinde sıralayabiliriz.

Her geçen gün altın arama faaliyetlerinin en gözde cihazı haline gelen define dedektörü, kullanıcının hedefine ve arama gerçekleştireceği alanın jeolojik yapısına göre tasarlanmaktadır. Define dedektörü, altın ve bakır metallerini algılayabilen, metal ayırma özelliğine sahip elektronik bir metal detektör teknolojisidir. Yaygın olarak altın dedektörü olarak bilinen define dedektörü, define avcılarının vazgeçilmez tercihidir.

Define dedektörü kullanım alanı ve şekline göre; VLF (Very Low Frequency) ve PI (Pulse Induction) sistemleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki sistem de derin (maden, para, görüntülü) ve yüzeysel (madeni para, altın, gümüş, bronz sikke) aramalarında sık tercih edilen define dedektörü teknolojileridir.

Altın Dedektörü Özellikleri ve Kullanımı

Define dedektörü kullanırken dikkat edilmesi gereken hususların başında cihazın kullanım amacını iyi belirlemek gelir. Eğer bir bölgede mayın tespit etmek isteniyorsa, mayın tespiti yapacak dedektörün bir define dedektörü gibi derin metalleri algılaması beklenmemelidir. Bu nedenle metal dedektörü kullanımında, cihazın hitap ettiği özellikleri iyi kavramak, ona göre tercih yapmak gerekmektedir.

Zemin ayarı bu özelliklerin başında gelmektedir. Define dedektörü, define (hazine) araması yapılacak bölgeye uygun olacak şekilde ayarlanır. Zemin ayarının dışında yardımcı ayarlar da define dedektörünün doğru kullanımında yardımcı olmaktadır. Ayrıca hassasiyet dengesi, dedektörün cinsi ve özelliklerine göre daha ayrıntılı aramalar yapılarak çok daha iyi neticeler alınabilmektedir.

Define avcıları için define dedektörünün özellikleri ve kullanımını bilmek kadar, iyi bir dedektör uzmanından tavsiye almak da önemlidir. Sektörde uzmanlığını ve liderliği kanıtlayan Dedektör Burada ailesi amacına uygun en iyi altın dedektör, define dedektör ve metal dedektör çeşitlerini define avcıları ile buluşturmaya devam ediyor.

Hedefinize en uygun dedektör seçimi ve öneriler için mutlaka turkdedektor.com ekibi ile irtibata geçiniz.

Altın Dedektörü Çeşitleri ve Modelleri

En iyi ve en sevilen VLF define dedektör modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Garrett AT Pro, Garrett Ace Serileri, Minelab X-terra Serileri, XP Gmaxx, XP GoldMax, Makro Racer2, Makro CF77, Nokta Fors Core, Nokta Velox One, Nokta Golden Sense, Fisher F5, Teknetics T2 vb. Bu modellerin fiyatı; 1.500 – 3.000 TL aralığındadır. Define Amaçlı VLF teknolojisine sahip Garrett GTI 2500, Makro Deephunter, Makro Jeosonar modelleride mevcuttur.

Pulse Dedektör modelleri de hem yüzeysel hemde derin define amaçlı üretilmektedir. Piyasada en popüler ve başarılı Pulse dedektörler ise; Minelab GPX 5000, Minelab GPX 4500, Lorenz Z1

En yoğun ve mineralli topraklarda dahi stabil çalışan bu modeller, define dedektörü tavsiyelerimizin başında gelmektedir. En iyi markalar olarak; Alman TeroVido, OKM ve Treasurehunter3D modellerini, yerli olarak da Conrad modellerini sizlere önerebiliriz.

Detaylı bilgi için turkdedektor.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Altın Dedektör Fiyatları

Yaygın kullanılışı mini altın dedektörü olan define dedektör fiyatları tür, özellik ve marka değerlerine göre farklılık göstermektedir. Ucuz define dedektörü fiyatlarından bahsetmek mümkünken, ucuz olmayan define dedektörü fiyatlarından bahsetmek de mümkündür. Burada ürünün tercih edilme amacına odaklanmak ve doğru tercih yapabilmenizi sağlayacak deneyimlerden faydalanmanız gerekmektedir. En iyi ve en ucuz fiyat tercihini size sunan turkdedektor.com adresi ile irtibata geçebilir, işin profesyonellerinden destek alabilirsiniz.

109 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara: +905324667102