Derin Arama Dedektörü

Elbette, şans eseri bir defineye rastlayabilirsiniz. Ama madeni para, mücevher ve hatta kumsalda, su altında veya ağaçlık bir patikada saklanan gümüş ve altın için define aramakla gerçekten ilgileniyorsanız, iyi bir derin altın metal dedektörüne sahip olmak isteyeceksiniz.

Ancak metal dedektörleri nasıl çalışır? Derin Metal Dedektörlerinin En İyilerini Nasıl Sağlıklı Kullanırsınız? İşte bu makalede bunların yanıtını bulacağız. 

Bir metal dedektörü, cihazın altındaki alana belirli bir frekansta sinyal gönderir. Böylece yakındaki herhangi bir metalik nesne, dedektöre geri bildirim sağlar. Bu bilgi, dedektörün farklı metal türlerini gösteren farklı sesler çıkarmasına dönüşecektir.

Modern derin metal dedektörleri, cihazdan gelen sesleri daha iyi yorumlamanıza ve istenmeyen nesneleri esgeçmenize yardımcı olmak için kontrol kutularında bir ekran içermektedir. Tüm ekranlar aynı bilgiyi göstermeyebilir. Genellikle öğelerin genel derinliği, demir içeriği, iletkenliği ve değeri gibi ayrıntıları sağlamaktadırlar. Daha düşük iletkenlik demir anlamına gelirken, daha yüksek iletkenlik gümüş veya altın gibi daha değerli metallere işaret edebilir.

Derin metal dedektörlerindeki diğer ortak özellikler şunları içerir:

Aslında yüksek demir içeriğine sahip nesneleri yok sayabilmeniz veya özel olarak tanımlayabilmeniz için demir sinyallerini yükseltme veya “sessizleştirme” seçenekleri bulunmaktadır. Hatta yüksek oranda mineralize topraktan gelen herhangi bir sinyal parazitini gidermenize yardımcı olan zemin dengeleme bulunmaktadır. Üstelik bazı özel altın dedektörleri , yakınlarda bulunabilecek sıcak kayalar ve diğer metaller ve minerallerden kaynaklanan paraziti ortadan kaldırmaya yardımcı olan ayrım ayarları barındırmaktadır.

Mesela çoğu dedektör, kullanılan frekansların oldukça düşük olması (7-18 kHZ) nedeniyle 8 inçlik toprağı arayamaz. Fakat altın arama için kullanılan bazı modeller (evet, aşağılarda hala altın var!) daha derine inebilir. Böylece altının son derece iletken özelliklerinden yararlanmak için çok daha yüksek frekanslar kullanırlar.

Derin Arama Dedektörü

  • Nokta Invenio Pro Derin Arama Dedektörü
  • Ajax Electra Derin Dedektör
  • Minelab GPZ 7000 Derin Altın Dedektörü
  • Deep Eye En Derin Yeraltı Altın Define Arama Dedektörü
  • Nokta Golden King DPR Derin Define Dedektörü
  • Minelab SDC 2300 Derin Define Dedektörü

En Derin Dedektör Hangisidir?

En derin dedektör Lorenz Z1 olarak bilinir. Piyasada sadece ikinci el olarak mevcuttur. İkinci el olarak sahibinden satın almanız bazı olumsuz sonuçlar düğurabilmektedir. Bayilere ikinci el olarak satılan dedektörler test edilerek alınmaktadır. Bu yüzden ikinci el Lorenz z1 dedektör çeşitlerini bayilerden temin ediniz. Bayiler bu dedektörleri teslim alırken faturasını kontrol eder. Bir yılı doldurmamış sıfıra yakın cihazları teslim almaktadır. Dolayısıyla bayiler tarafından kontrol edilerek alınan cihazlar daha sağlıklıdır.

Lorenz Z1 en derin dedektör olarak bilinse de bunun yanı sıra Ger Detect cihazları, Nokta&Makro dedektör derin arama dedektörleri, xp deus, minelab gpz 7000, minelab gpx 5000 gibi cihazlar da Lorenz z1’in performansına yakın olan derin arama dedektörlerindendir.

Derin Altın Arama Dedektörü

Altın arama için tercih edilen define dedektörlerinin çeşitleri günümüzde oldukça fazladır. Neredeyse her markanın birer derin altın arama cihazı bulunuyor. Buna göre de kullanıcılar seçim yapmakta zorlanıyor. Gelin şimdi bazı derin altın arama dedektörlerinin uzman seçimlerine bakalım.

En İyi Altın Dedektörü

Altın algılama konusunda çok gelişmiş cihazlar bulunmaktadır. Altını tek seferde ve derin algılayan cihazlar en çok satın alınanlar arasına girmeyi başardı. Günümüz teknolojisine göre definecilerin aradığı özellikler hemen hemen her markada bulunuyor. Önemli olan en iyi altın dedektörünü ararken garanti süresi ve cihazın bilinirliğini göz önünde bulundurmaktır. Cihaza yapılan yorumlar, bazı dedektör firmalarının test etkinlikleri, test videoları kafanızdaki soru işaretlerini gidermede yardımcı olacaktır.

En iyi altın dedektörünü ararken ikinci olarak göz önünde bulunduracağınız konu eski model dedektörleri araştırmaktır. Çünkü 2008 yılından sonra artık altın ayrımlı dedektörler kullanılmaya başlanmıştır. Kullanacağınız dedektörün ayrımlı olması size hem zaman hem de net sonuçlar kazandıracaktır.

Altın, metal, değerli taş algılamada performansa göre cihazlar aşağıda sıralanmıştır. Hemen göz atabilirsiniz.

Buradan inceleyebilirsiniz.

Sahibinden Dedektör

Sahibinden satışı yapılarak bayilerimize gelmiş yüzlerce cihaz bulunmaktadır. İkinci el cihazlarda en temiz cihazlar test edilerek kullanıcıdan satın alınmaktadır. Bazı kriterlerden geçemeyen cihazlar asla satın alınamaz. Sahibinden dedektör arıyorsanız öncelikle cihazın yaşını ve tamir görmemiş olan varyasyonlarını tercih etmelisiniz.

Açılmış cihazlar kesinlikle tarafımızdan teslim alınmamaktadır. Bazı cihazlar arazide akım yedikten sonra satılmak istenmektedir. Bunlara çok fazla şahit oluyoruz. Dolayısıyla kesinlikle sıfıra yakın cihazları teslimalıyoruz. Faturası ve garantisi devam etmeyen hiç bir cihazı almıyoruz.

10-20 Metre Arası Dedektörler

10 metre ve üzeri derin dedektörler üzerinde yazdığı için değil, test etkinliklerimizde test edilerek ne kadar derine indiği belirlenmiştir. Her marka size üretimini yaptığı dedektörün ne kadar derine indiğinden bahsedecektir.

Ne kadarı doğru veya ne kadarı yanlış bizler inceledik. Ürünlerimizin açıklamalarını da buna göre dizayn ettik. Türk Dedektör sürekli kendini güncelleyen ve kullanıcılarına doğru bilgiyi ulaştırmayı hedefleyen bir platformdur. Dolayısıyla sizi hiç bir cihazın derinliği konusunda yanıltmayacaktır.

10 Metre veya 20 metre hatta 10 metre üzeri cihazların tümü aşağıda listelenmiştir. Hemen ziyaret ederek 10 metre ve üzeri dedektörleri inceleyebilirsiniz.

2 Metre Derinlik Dedektör

Aslında dedektörler ile tek para (kalıntı) aramıyorsanız, altın külçeleri veya küpleri peşindeyseniz 2 metreden aşağı dedektör kullanmamanız gerekmektedir. Nedeni küplerin toprağın derin kazılarak gömüldüğü aşikardir. Bu nedenle küp ne kadar büyükse o kadar derine gömüldüğü tahmin edilir.

Buna göre aşağıda 2 metre üzeri derinliği olan dedektörleri sizin için arama sonuçlarımızla derledik. Dilediğiniz gibi inceleyebilir açıklamalarına göz gezdirebilirsiniz.

2 metre ve üzeri dedektörler burada …

En İyi Derin Dedektör Nasıl Satın Alınır?

Öncelikle detaylı bir derin altın define dedektörü rehberi hazırladık. En İyi Define Dedektörleri Rehberi İçin Tıklayınız …

Kısaca metal algılama büyük bir nüansa sahip olabilir. Özellikle bir hobi olarak almak istiyorsanız, bir cihaz satın alırken şu ana özellikleri aradığınızdan emin olun:

• Ön ayar modları: Metal dedektörleri, içinde metal nesneler bulunan bir alanı taradığınızda belirli sesler üreterek çalışır. Özellikle aradığınız öğe türlerini bulmak için sinyalde ince ayar yapmanıza yardımcı olabilecek ek ayarlar vardır. Ancak yeni başlıyorsanız, doğru dengeyi bulmak zor olabilir. Metal dedektörünüzdeki bir avuç önceden ayarlanmış mod (“mücevher”, “madeni para” vb.), tam anlamıyla veya mecazi olarak altını çok daha hızlı vurmanıza yardımcı olabilir.

• Ayrım ayarları: Metal dedektörler, ürettikleri belirli sinyalleri tanımayı öğrenirseniz, istenmeyen öğelerden gelen “isabetleri” yok sayacak şekilde programlanabilir. Bu ayrım ayarları, çekme kulakları, kalay folyo ambalajları ve sizi ana hedefinizden uzaklaştıracak diğer çöpler gibi düşük değerli öğelerle dolu alanlarda avlanırken çok önemli olabilir.

• Demir ses ayarları: Kısaca farklı metal dedektörü üreticileri, demirden kaçınmanıza ve daha değerli hedeflere odaklanmanıza yardımcı olmak için bir tür “demir sesi” özelliği içerir. Örneğin, Garrett’ın ticari marka versiyonu aslında Iron Audio olarak adlandırılıyor ve demir sinyallerini güçlendiriyor. Diğer üreticiler, demirle dolu alanları taramanıza ve daha değerli metaller bulmanıza yardımcı olan bir demir maskeleme çeşidine sahiptir.

64 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara: +905324667102