Toruk 101

0.00 

TORUK 101, toprak altı analizi ve alan taramada kullanılan cihazdır. Yer çekirdeğinden manyetik alanı ölçerek materyal tespitinde kullanılır. Sıfır Cihaz Faturalı ve 2 Yıl Garantili Süper İndirimli Fiyatı İle Burada! Havale İle Ödemesini Yaptığınız Ürün Anında Yola Çıkar !!!

81 İle Adrese Teslim ve Eğitim  : 0532 466 71 02

İlk olarak TORUK 101, toprak altı analizi ve alan taramada kullanılan cihazdır. Yer çekirdeğinden manyetik alanı ölçerek materyal tespitinde kullanılır.

  • Ürün Tipi: Yeraltı Tarama Cihazı Orijinal
  • Marka:TORUK
  • Model:Toruk 101
  • Ürün Ölçüleri Boy / Derinlik (cm): 100
  • En Önemli Özellik:  1:30 M’ye Kadar Ölçüm Yapar

34 adet stokta

İlk olarak TORUK 101, toprak altı analizi ve alan taramada kullanılan cihazdır. Yer çekirdeğinden manyetik alanı ölçerek materyal tespitinde kullanılır.

  • Ürün Tipi: Yeraltı Tarama Cihazı Orijinal
  • Marka:TORUK
  • Model:Toruk 101
  • Ürün Ölçüleri Boy / Derinlik (cm): 100
  • En Önemli Özellik:  1:30 M’ye Kadar Ölçüm Yapar

Yer çekirdeğinden yayılan manyetik alan yüzeye çıkarken geçtiği toprağın yapısına göre yüzeye ilerlemektedir. Ayrıca toprağın içerisindeki maddelere göre manyetik alanda azalma ya da artmaya uğrayarak yüzeye gelir. Böylece cihaz bu değişimleri algılar. Hatta bu değerlere göre yer altının 3 boyutlu Görüntüleme haritasını çıkarır.

Toruk 101 Özellikleri: Çoğunlukla defineciler tarafından tercih edilen bu cihaz çok daha derinden veri alabilme yeteneğine sahip cihaz olarak bilinmektedir.

Kısaca manyetik sensörler kullanılarak yapılan yer altı görüntüleme sistemleri aynı zamanda yüksek frekans ile çalışan gpr ler olarakta karşımıza çıkmaktadırlar. Hatta definecilerin en çok tercih ettiği yer altı görüntüleme sistemi manyetometre ve gradyometrelerdir.

Bir başka deyişle dünyada birkaç ülkede üretimi yapılan yer altı görüntüleme sistemleri ve görüntülü dedektörler son yıllarda Türkiye’de de üretilmektedir.

Bu nedenle içerisinde üretimi en kolay olan manyetik sensörler ile yapılan cihazlara göre etkilidir. Hatta manyetometreler ve gradyometreler ile karşılaştırıldığında Toruk daha net sonuçlar vermektedir.

Toruk 101, yer altı alan tarama yapabilen bir cihaz olarak bilinmektedir. Hatta hafızasına kaydedilen veriler bilgisayar programına aktarılmaktadır. Üstelik Program bu verileri anomali haritasına çevirir.

Aslında bu cihazın çalışma prensibi yeraltında oluşmuş manyetik bozulumların tespit edilmesidir. Örneğin toprağın olağan yapısını açılmış bir tünel veya kazarak yapılmış oda gibi bozulumlar ile ilgilenir. Hatta mezar şeklinde bozulumunun bu cihazlar ile yani manyetik sensörler tarafından tespit edilmesi yöntemidir.

Toruk 101 Kullanımı ve Yorumlarını İnceledik: İlk olarak yer çekirdeğinden yayılan manyetik alan yüzeye çıkarken geçtiği toprağın yapısına göre veya toprağın içerisindeki maddelere göre manyetik alanda azalma ya da artmaya uğrayarak yüzeye gelir. Böylece bu manyetik alanı analiz ederek “Yer Altı Görüntüleme” işlevi görmektedir.

Toruk 101 Altyapı Tespiti: Belediye altyapı hat tespitinde yer altını görüntülemenizi sağlar.

Toruk 101 Arkeoloji Yeraltı Görüntüleme : Kısaca arkeoloji çalışmalarında ve kazılarında yer altını görüntülemenizi sağlar. Hatta Yeraltındaki Mahzen, Tünel, Oda, Kaya Mezarı, Lahit Mezar gibi yapıları anlık olarak 3 boyutlu görüntülemenizi sağlar.

Toruk 101 Zemin Etüd Görüntüleme: Toruk 101 İnşaat, hafriyat fizibilitesinde yer altını görüntülemenizi sağlar. Zemin Etüd Çalışmalarınızda Size en doğru sonucu vererek iş yükünüzü hafifletir.

Toruk 101 Madencilik ve Maden Arama: Madenlerin damar tespitinde yer altını görüntülemenizi sağlar. Bu sayede Maden Arama, Gümüş Madeni Tespiti, Altın Madeni, Bakır Madeni, Demir Tespiti, Bronz Madeni, Bor Madeni Tespiti Gibi konularda Maden işleri yapan firmaların Net sonuç almalarını sağlar.

Aslında bu model sahip olacağı okuyucu başlık ile 1 kullanıcının rahat bir şekilde ölçüm yapabilmesine olanak sağlayan hafif kompakt tasarımı ile kullanıcıyı yormadan yüksek çözünürlüklü ölçümler yapmasına imkan verir. Hatta noktasal veri analizi için tasarlanmış olan bu ürünün ölçümü 30 metre derinliğe kadar, görsel manyetik anomali haritası oluşumuna imkan vermesi hedeflenmiştir.

Toruk 101 Fiyatı: Yeraltı Alan Tarama Cihazı ‘nın Güncel Fiyatını Öğrenmek İçin İletişim Numaralarımızdan Arayabilirsiniz.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Toruk 101” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Tutar
1 0.00 0.00
2 0.00 0.00
3 0.00 0.00
4 0.00 0.00
5 0.00 0.00
6 0.00 0.00
7 0.00 0.00
8 0.00 0.00
9 0.00 0.00
10 0.00 0.00
11 0.00 0.00
12 0.00 0.00

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara: +905324667102